Miks soovimatu täide läheb?

Oled Sa märganud, et elus lähevad täide ka need soovid, mida Sa ei taha? Mõnikord kardetakse unistada, et mitte hiljem täideminemata soovi pärast pettumust kogeda. Tihi on ka nii, et inimene oskab öelda, mida ta ei taha, aga sellest, mida ta tahab, ei tea sõnagi rääkida. Asjades ja sündmustes oleme harjunud vaid negatiivset nägema. Selline tõdemus formuleerub juba lapsepõlves ning mõttemallist vabanemine ei ole kerge. Rahuldus ja väärikus on seotud Sinu enesekindlustusega. Nende puudumine tähendab, et Sa ei oska ennast väärtustada. Inimene ei usu, et ta on oma soovide täitumist ning väärikat kohtlemist väärt. Tal on senini olnud vähe kinnitust, et soovid võivad tõepoolest täituda või siis, puudub teadmine, kuidas soovitut saavutada.

Loetletud tegurid vaid kinnitavad inimeses veendumust, et unistused ei täitu ja planeeritu ei õnnestu. Inimene ei saa tihti ise ka aru, milleks talle on tema soovitut vaja. Samas on võimalik, et inimene ei tea, mida ta tahab, kuid teab täpselt, mida ta ei taha. Ta tunneb ennast sisemiselt ebamugavalt. Iga inimese sees on tema enda osa, mis teab, et väärib vaid parimat. Kuid sisemised veenudumused ja kogemused näitavad pidevalt midagi muud.

Näiteks Sulle ei meeldi, kui keegi Sinuga ebaviisakalt käitub. Tunned ennast ebamugavalt, aga välja ka ei ütle, et väärid lugupidamist. Iga kord samasse situatsiooni sattudes tunned ennast ebamugavalt, sest Sa tegelikult ei usu, et väärid austust. Kas on võimalik ennast ümberprogrammeerida?

Jah, on. Oleks tore, kui kirjutad üles kõik, mida Sa ei taha. Mida rohkem, seda parem. Pane iga eluvaldkonna kohta kirja kõik oma hirmud ja soovidega seotud pettumused. Näiteks: tahan abielluda, aga kardan, et mu mees ei taha või ma kindlasti ei võida/saa … või mul ei ole reisimiseks raha. Seejärel kirjuta iga väite taha vastand. Näiteks: mina ja mu mees tahame abielluda, saan kindlasti …, naudin reisimist. Esialgu võib Su aju vastupanu osutuda – see on normaalne. Uue teadvustamine ja ellu lubamine nõuab aega.

Kui tunned, et mittetahtmise ja mittemeeldimiste väljaütlemine on ebamugav, siis mõtle vastupidi – mida Sa tahad saada. Kui kardad unistada, siis esialgu tuleb endale teadvustada, et kõik algab Sinu peas. Kui oled endas tekitanud refleksid, et soovid ja unistused ei täitu, siis nüüd saad vastupidist luua. Õpi ennast ja oma südant kuulama. Kui süda rõõmustab, siis on kõik korras. Kuula oma keha signaale, pane tähele ümbritsevaid märke. Tasapisi vana programm kaob ja enesekindlus kasvab.

Iseenda armastama õppimine ei ole kerge teekond. Enesearmastuseni jõudmine vajab enda aktsepteerimist ja vastuvõtmist. Harmooniat ei ole võimalik ilma rahulduse ja elu nautimiseta saavutada. Ideaalne seisund on siis, kui Sul puuduvad kahtlused, et Sa ei ole seda väärt ja takistused puuduvad, sest oled Looja koopia.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar