Eraldumine või kuidas lämmatab emotsionaalne nabanöör

Üheksa kuud on ema ja beebi kõhus üks tervik, peale seda tuleb aeg kui laps sünnib ja hakkab ise hingama, sööma, liikuma, kasvama. Kui peale sündi see toimub loomulikult, siis emotsonaalne nabanöör võib jääda teveks eluks ja see tekitab keerulised olukorrad inimese elus. Peale sündi laps vajab vanemate hoolitsust, kasvatamist ja kaitset. Kasvades laps jõuab etappi, kui ta on väljub lapsepõlvest, muutub iseseisvaks ja hakkab looma oma isikliku elu, toimub lapse eraldumine. Just siis  on vajalik muuta suhtumist „laps-täiskasvanu“ suhtesse „täiskasvanu-täiskasvanu“ tuleb endale teadvustada, et laps on täiskasvanud inimene ja ta rohkem pole väike. Täiskasvanud lapsed oma emadele on alati lapsed, kuid on tähtis suhtumine.

Kuidas saab tunda, et eraldumine pole toimunud? Kui inimene võtab vastu otsuseid ta mõtleb kuidas sellele otsusele oleks reageerinud tema vanemad ja kui  nendele tema valikud ei meeldi, inimene keeldub oma plaanidest, kuid tegelikult sisemiselt väga seda tahab. Inimene pidevalt tunneb süütunnet, kui tema sammud, elu stiili, mõtted ja ideed  ei kiida heaks tema vanemad ta tunneb, et kannab vastutust selle eest, mida tunnevad tema vanemad, et ainult temast sõltub kui õnnelikud nad on.

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad

 

 

 

 

 

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia