Ebameeldivad küsimused kui Sa pole sünnitanud, ega pole abielus

Oled sa kuulnud oma sugulastelt või sõbrannadelt ebameeldivad küsimused abiellumisest, laste sünnitamisest ja sellest, et kell tiksub, Sa pole enam noor ja mida Sa oma elust mõtled? Tihti sellised küsimused tulevad siis, kui Sa oled pisut edasi jõudnud oma vanuses. Tahan Sinuga jagada oma vaatenurka sellest, milleks Sulle esitatakse ebameeldivad küsimused ja mida saad  vastata.

Võib olla oled käinud näiteks perekonna või suguvõsa pidudel, sünnipäevad ja juubelitel, või on koosviibimine oma kolleegidega või oled koos sõpradega. Istud rahulikult laua taga ja keegi naine küsib küsimuse, mis kõlab kui kõuemürin keset selget taevast: Kadri, millal sa kavatsed abielluda, sa oled juba 35 ja on viimane aeg lapse sünnitada (võis siis kõlab mingi analoogiline küsimus, aga kes seab raamid, millal peab abielluma ja lapse sünnitama? Kas ühiskond või loodus või see tädi kes küsib?) Sellises olukorras Sina oled tähelapanu keskpunkt, kõik vaatavad Sinu poole ja ootavad vastust. Naeratus kaob Sinu näolt, sa hakkad närveerima ja mõtled kuidas ennast õigustada ja mida tuleb öelda. Sinul endal on olemas enda positsioon ( pole õiget inimest kõrval, praegu sa ei taha abielluda, ei saa rasedaks jääda  või praegu ei taha lapsi, see on Sinu elu ja Sina otsustad kuidas seda elada). See võib olla Sulle valus teema, võid muuta teemat, hakata tõestama midagi teistele aga ka võid öelda: „see pole teie asi“.

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad

 

 

 

 

 

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia